Przedłużanie paznokci metodą żelową

Zabiegi na paznokcie dłoni można wykonać przy użyciu metody żelowej. Przypomina ona nieco popularny obecnie zabieg manicure hybrydowego, ale daje większe możliwości, jeśli chodzi o kreowanie płytki paznokciowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdą kobietę natura obdarzyła długą, równą płytką paznokciową. Niektóre nasze Klientki mają skłonności do obgryzania paznokci i nijak nie mogą „zapuścić” ich na tyle, żeby wyglądały dobrze pokryte chociażby lakierem.

W takich przypadkach jak najbardziej przydaje się zabieg w naszym salonie kosmetycznym polegający na przedłużaniu paznokci metodą żelową. Polega to na zmatowieniu naturalnej płytki paznokcia i wytrawieniu jej odpowiednim preparatem. Na tak przygotowany paznokieć nakłada się żel, który po uformowaniu na formie lub tipsie, utwardzany jest w lampie UV/LED. Później można skorygować kształt przedłużonego paznokcia pilnikiem.

Żel wiąże się na tyle mocno z paznokciem, że tworzy trwałą powłokę, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. W ramach zabiegu przedłużania paznokci metodą żelową wykonujemy również ich stylizację w wybrany przez Klientkę sposób. Żel daje szerokie możliwości w tym zakresie. Można w niego wtopić cyrkonie lub inne dżety, sprawiające, że stylizacja paznokci będzie bardziej urozmaicona.

Przedłużanie metodą żelową to dobra alternatywa dla zapuszczania naturalnych paznokci, które mogą mieć skłonność do szybkiego łamania się. Żel utwardzi naturalną płytkę i sprawi, że będzie ona trwalsza.