Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to propozycja naszego salonu kosmetycznego dla Klientów chcących dogłębnie oczyścić swoją skórę i sprawić, że niedoskonałości zostaną usunięte. To alternatywa dla tradycyjnego „wyciskania” krost i zaskórników. Szybko i bezboleśnie oczyścimy Twoją skórę.

Zabieg peelingu kawitacyjnego jest bezpieczny także dla osób o wrażliwej i naczyniowej cerze. Jest bezinwazyjnym oczyszczeniem skóry przy użyciu technologii ultradźwiękowej. Ultradźwięki o określonej częstotliwości drgań sprawiają, że powstaje fala elastyczna, która w towarzystwie wody, toniku i soli fizjologicznej, aplikowanej na skórę, tworzy mikroskopijne pęcherzyki cieczy, w środku których jest rozszerzony gaz. Pod wpływem drgań ultradźwiękowych pęcherzyki gwałtownie się poszerzają i pękają, a wszystko to dzieje się w mgnieniu oka. Na niewielkiej przestrzeni emitowana jest znaczna ilość ciepła, rośnie ciśnienie, przez co dochodzi do rozbijania martwych komórek naskórka – warstwy rogowej skóry. Nie ma mowy jednak o jakimkolwiek uszkadzaniu komórek, jakie znajdują się w głębszych warstwach skóry. Właśnie to zjawisko fachowo nazywane jest kawitacją.

Zabieg peelingu kawitacyjnego polecamy dla osób, które walczą m.in. z trądzikiem, mają wiele niedoskonałości albo chcą przygotować skórę na lepsze przyjęcie innych produktów kosmetycznych, np. masek nawilżających.