Zabiegi pielęgnacyjne

Każdemu z nas bez wątpienia zależy, aby jego twarz prezentowała się jak najlepiej. W tym celu na co dzień, systematycznie powinniśmy poddawać ją odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym. Tylko dzięki temu nasza skóra będzie zadbana i odwdzięczy się za naszą troskę atrakcyjnym wyglądem.

W naszym salonie kosmetycznym oferujemy przeróżne zabiegi pielęgnacyjne, ściśle dopasowane do potrzeb wynikających z rodzaju skóry – skóra normalna, wrażliwa, przetłuszczająca się lub skóra sucha. Każda cera ma nieco inne potrzeby z zakresu pielęgnacji, dlatego warto w pierwszej kolejności rozpoznać jej typ, aby wybrać odpowiedni tryb dbania o skórę twarzy.

Chcąc uzyskać bardzo dobre efekty codziennej pielęgnacji oraz rytuałów piękna fundowanych sobie w zaciszu własnego domu, trzeba dostosować kosmetyki i zabiegi do potrzeb naszej skóry. Dla skóry przesuszonej przydadzą się dobre preparaty nawilżające. Natomiast skóra skłonna do przetłuszczania się, powinna być pielęgnowana z wykorzystaniem dobrych toników odtłuszczających i matujących.

Eksperci z naszego salonu polecają wybierać do pielęgnacji twarzy kosmetyki i zabiegi, w których wykorzystywane są preparaty z tyrozyną, niezbędną do produkcji naturalnego kolagenu w organizmie człowieka. Kolagen to inaczej białko potrzebne do budowy skóry właściwej, zapewniające jej sprężystość i elastyczność. Dzięki niemu skóra wygląda młodziej. Należy też pamiętać o stosowaniu kosmetyków z przeciwutleniaczami, takimi jak witamina A, E i C, które neutralizują wolne rodniki. W pielęgnacji trzeba wykonywać zabiegi mające na celu regenerację skóry i uzupełnianie jej niedoborów – witaminowych i lipidowych.