Peelingi chemiczne

Profesjonalny zabieg peelingu chemicznego, jaki znalazł się w naszej ofercie salonu kosmetycznego, pozwoli na usunięcie drobnych zmarszczek, przebarwień skóry, piegów, zmian potrądzikowych, a nawet głębokich plam i blizn. W ramach zabiegu usuwana jest warstwa naskórka na różnych poziomach, także tych głębszych.

Dermatolodzy i kosmetolodzy znają wiele różnego rodzaju peelingów chemicznych. Wszystko zależy od tego, jaki preparat zostanie wykorzystany do zabiegu. Może to być peeling z użyciem kwasu glikolowego, peeling kwasem TCA, kwasem migdałowym czy na przykład pirogronowym.

Efekt peelingu chemicznego zawsze będzie jednak taki sam – złuszczenie naskórka, choć w zależności od typu peelingu, który dobierze dla Was ekspert, inna będzie głębokość złuszczania i stężenie kwasu. Peeling prowadzi do rozjaśnienia skóry, umożliwia usunięcie pozostałości po letnich kąpielach słonecznych. Ma wpływ na skórę właściwą – pobudza ją do syntezy kolagenu i elastyny, przez co staje się lepiej napięta i elastyczna – widocznie młodsza już po kilku dniach od przeprowadzonego zabiegu peelingu chemicznego. Takiego peelingu nie zalecamy wykonywać na krótko przed ważną imprezą czy uroczystością, ponieważ skóra może być po nim mocno zaczerwieniona.