Zabiegi nawilżające

Podstawowym zabiegiem na twarz, jaki wykonujemy w naszym salonie kosmetycznym i jaki powinien być ponawiany w domu, jest zabieg nawilżania. To podstawowe działanie z zakresu pielęgnacji, które w dłuższej perspektywie czasu sprawia, że skóra jest lepiej napięta, gładka i jędrna. Wbrew pozorom zwyczajne – zdawałoby się – nawilżanie skóry twarzy skutecznie zapobiega procesom jej starzenia. Jeśli skóra ma odpowiedni poziom wilgotności, to wygląda świeżo i zdrowo. Jest promienna i jaśniejsza.

Do odpowiedniego, kompleksowego nawilżania cery nie wystarczą zwyczajne kremy i maseczki. Warto systematycznie wykonywać zabiegi nawilżające, takie jak te, które oferujemy w naszym salonie kosmetycznym. Celem zabiegów jest ograniczenie nadmiernego ubytku wody ze skóry.

Nasze zabiegi powodują, że dostarczamy skórze naszych Klientów naturalne substancje nawilżające, zatrzymujące wodę w naskórku. Inne zabiegi są nakierowane na wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego na powierzchni skóry, który uniemożliwia zbyt szybkie wysuszanie.

Dobrze nawilżona skóra wolniej się starzeje, ponieważ jej tkanki pobudzone są do produkcji kolagenu. Do typowych zabiegów kosmetycznych nawilżających skórę zalicza się m.in. sonoforezę, która polega na wtłaczaniu za pomocą ultradźwięków substancji aktywnych w głąb skóry. Wykonujemy również intensywnie zabiegi nawilżające, z wykorzystaniem komponentów roślinnych.